(koszyk jest pusty)

Koniczyna biała 25kg

Koniczyna biała (Trifolium repenes) - dostępne odmiany HAIFA.

Powiększ zdjęcie
650.00zł

szt

OPIS (CHARAKTERYSTYKA)

Jest rośliną z rodziny bobowatych. Roślina wieloletnia płożąca się dochodząca do długości 45cm. Białe lub kremowe kwity mają kulisty kształt, wyrastają na długiej szypułce. Owocem koniczyny białej jest strąk dwu lub cztero nasienny. Jest rośliną odporną na deptanie i przygryzanie, a dzięki rozłogom szybko wypełnia puste miejsca. Dzięki silnie rozwiniętemu systemowi korzeniowemu dobrze znosi okresy posuchy. Jest odporna na wymarzanie. Zakwita wczesną wiosną i jest żywo zielona do późnej jesieni.

 

zastosowanie

Koniczyna biała daje delikatna paszę składającą się z liści i kwiatów, która nie powoduje wzdęć. Jej wartość pokarmowa jest bardzo duża, dostarcza bogatej w białko (20-25%), dobrze strawnej i smacznej paszy. W mieszankach z trawami zwiększa smakowitość paszy oraz poprawia apetyt krów. Jest doskonałą rośliną miododajną.

 

siew i uprawa

Nie nadaje się na samodzielne uprawy ze względu na to, że jest to roślina niskiego wzrostu uniemożliwiająca koszenie. Najkorzystniejszym terminem siewu koniczyny białej z trawami jest wczesna wiosna. Taką mieszankę można zastosować jako wsiewkę w zboża jare głównie w jęczmień lub pszenicę. Dlatego ważne jest aby zasiać ją możliwie jak najwcześniej najlepiej zaraz po siewie zbóż, ponieważ potrzebuje ona dużo siwiała do początkowego rozwoju. Zaleca się siew na głębokość ok. 1cm. Głębszy może być przyczyną gorszych wschodów lub osłabienia siewek.  

 

 

farmeriogrodnik.pl © 2012
Wszelkie prawa zasrzeżone

Szybki kontakt z nami

Roens nasiona

+48 603 606 477
sklep@roens-nasiona.pl

projekt i realizacja: muso.pl