(koszyk jest pusty)

Koniczyna czerwona 0,5kg

Koniczyna czerwona (Trifolum pratense) - dostępne odmiany ROZETA/KRYNIA.

Powiększ zdjęcie
14.00zł

szt

OPIS (CHARAKTERYSTYKA)

Jest rośliną z rodziny bobowatych. Jest najczęściej uprawianą rośliną w kraju z pośród roślin motylkowych drobnolistnych. Koniczyna czerwona jest rośliną dość wysoko ronącą do 50 cm. Jest rośliną o małej skłonności do wylegania, posiada tylko jedno nasiono - strąk. Większe plony uzyskać można stosując odmiany diploidalne, triploidalne lub tetraploidalne co jest normą. Są one również bedziej oporne na raka koniczynowego i mączniaka prawdziwego. Jasnopurpurowe kwiaty posiadają kuliste lub jajowate główki przeważnie po 2 na jednej łodydze. Jest to roślina, która bardzo dobrze odrasta po koszeniu, dlatego też jest tak popularna jako pasza dla bydła i koni. Koniczyna czerwona jest rośliną 2-3 letnią bardzo dobrze dostosowaną do klimatu umiarkowanego, odporną na niskie temperatury, której wegetacja rozpoczyna się przy temp. 8-10oC. Dobrze plonuje na glebach głębokich, wilgotnych o odczynie zbliżonym do obojętnego.

 

zastosowanie

Konieczyna czerwona wytwarza bardzo duży plon zielonej i suchej masy, który jest bogaty w białko, sole mineralne i witaminy dzięki czemu jest podstawową rośliną uprawianą na paszę dla bydła chodowlanego i dla koni. Jest używana do wzbogacania gleby w azot, a także polepsza jej strukturę dzięki czemu pozostawia wspaniały podkład pod uprawę innych roślin. Jest także rośliną miododajną zapylaną przez trzmiele.

 

siew i uprawa

Koniczynę czerwoną uprawia się najczęśćiej w siewie czystym (jednogatunkowym) lub w mieszankach z trawami. Nieprzydatna w zakładaniu pastwisk trwałych ze względu na swą krótkotrwałość. Zalecany okres użytkowania plantacji - 1 rok. Zalecany wysiew to: od trzeciej dekady marca do drugiej dakdy kwietnia (siew wiosenny) jako uprawa czysta w ilości 6-10 kg na hektar na głębokość 1-2cm. Termin dojrzewania w drugiej połowie września.

 

 

farmeriogrodnik.pl © 2012
Wszelkie prawa zasrzeżone

Szybki kontakt z nami

Roens nasiona

+48 603 606 477
sklep@roens-nasiona.pl

projekt i realizacja: muso.pl