zamknij

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności

 • Nowy

Trawa Trawnikowa 25kg

Trawnikowa to mieszanka traw o uniwersalnym zastosowaniu na różnego typu powierzchnie zielone. Dobrze znosi mocną eksploatację trawnika, wytrzymała na niesprzyjające warunki klimatyczne oraz łatwo i szybko ukorzenia się na glebach o niskiej zawartości składników mineralnych. Trawa tworzy ścisłą dobrze związaną darń, szybko wzrasta, kiełkuje i zazielenia się. Może zostać użyta jako trawa na dosiewkę do uzupełniania braków po zimie w istniejącym trawniku.

309,90 zł
Brutto
Opis

Trawa Trawnikowa charakteryzuje się wysokim stopniem kiełkowania mieszanki dochodzący do 96% potwierdzone certyfikatem jakościowym.
Dobrze znosi intensywne użytkowanie. Uniwersalne rozwiązanie na różnego typu powierzchnie Szybkie zadarnianie, zazielenienie i ukorzenienie się trawy Nasiona traw 

Zastosowanie:

Tereny rekreacyjne, działki, zieleńce, parki Działki, place zabaw, tereny szkół. Trawniki osiedlowe i pasy zieleni miejskiej Może być użyta jako trawa na dosiewkę. 

Normy wysiewu:

 • Opakowanie 25kg wystarcza na wysiew 1000-1250m2 powierzchni
 • wysiew ręczny do 40m2/1kg
 • wysiew przy użyciu siewnika do 50m2/1kg

Skład mieszanki:

 • 7% Kostrzewa trzcinowa Escalante (festucarubra arundinacea)
 • 17,21% Życica trwała Bokser (lolium perenne)
 • 26,03% Życica wielokwiatowa Mowestra (Lolium westerwoldicum)
 • 26,09% Życica wielokwiatowa Estanzuela (Lolium westerwoldicum)
 • 22,86% Życica wielokwiatowa Koga (Lolium westerwoldicum)
  *Podany skład mieszanki jest przykładowy. Zgodny z najbardziej aktualnym produktem. 

  Przy wyborze trawy warto zwrócić uwagę, aby w mieszance znajdowało się minimum 3 składniki. Mieszanka taka jest mocniejsza i odporniejsza na różne czynniki zewnętrzne np. choroby, wymarzanie czy wydeptywanie. Wykazuje lepsze krzewienie.

Mieszanka posiada aktualny certyfikat jakościowy wydany przez Państwowy Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Co potwierdza wysoką zdolności kiełkowania i czystości nasion.

100016
184 Przedmioty
waga
25 kg
norma wysiewu
1kg / 40 m2
wysokość opakowania [cm]
30
szerokość opakowania [cm]
80
głębokość opakowania [cm]
40